بهترین راه افزایش سئو سایت وردپرسی | 20 راه برای افزایش سئو سایت

افزایش سئو سایت

10راه برای افزایش سئو سایت


بهترین راه افزایش سئو سایت در بسیاری از کسب و کارها، بعد از منتشر شدن ویروس کووید 19 اهمیت پیدا کرد. بیشتر افراد تصمیم گرفتند تا در فضای مجازی فروشگاه خود را ایجاد کنند.

اولین قدم، داشتن وبسایت مناسب با کسب و کارتان است و در مرحله ی بعدی سئو سایت شما و یا بهینه سازی سایت برای نمایش موتورهای جستجو است.

در این مقاله از سئوکوک سعی کردیم 10 راه از جدیدترین و پرکاربردترین راه های افزایش سئو سایت را برای شما توضیح دهیم.

استفاده از ویدئو در وبسایت خود یکی از بهترین راه افزایش سئو سایت

بهترین راه افزایش سئو سایت چه ارتباطی به ویدئو دارد؟ به نظر شما چرا این جمله ارو میگیم؟ چون  طبق تحقیقات اخیر سیسکو، تا سال 2021 حدود 80درصد ترافیک آنلاین به صورت ویدئویی خواهد بود.

hubspot با نظرسنجی ای که از کاربران خود داشت این موضوع را ثابت کرد که کاربرانی که دنبال برند خاصی هستند بیشتر تمایل دارند ویدئو آن را تماشا کنند و این یکی از بهترین راه افزایش سئو سایت است .

10 راه برای افزایش سئو سایت

نمودار ارائه شده توسط سیسکو

در سال های اخیر الگوریتم های گوگل خیلی تغییر کرده اند و همه ارو شگفت زده کرده اند. شاید دقت کرده باشید وقتی موضوعی راجستجو می کنید گاهی فیلم youtube در اول صفحه برای شما نمایش داده می شود، این نشان می دهد که گوگل بیش از قبل به محتوای ویدئویی و شبکه های اجتماعی در افزایش سئو سایت اهمیت می دهد.

1-استفاده از ویدئو  برای افزایش سئو سایت

مهم ترین راه افزایش سئو سایت شما می تواند استفاده از ویدئو با کیفیت باشد. منظورم از با کیفیت اینه که ویدئوی شما خیلی طولانی نباشه، همانطور که گفته میشه مقاله ای بیش از 1000 کاراکتر ممکنه حوصله ی خواننده ارو سر ببره ویدئو طولانی هم خسته کننده است. بهتر است یک ویدئو دو دقیقه ای داشته باشید تا یک ویدئو دو ساعته!

تحقیقات بازاریابی هم نشان می دهد که 86 درصد افرادی که از محتوای ویدئویی در وبسایت خود استفاده کرده اند موفق تر بوده اند.

از دیگر مزیت های استفاده از ویدئو این است که با اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی،ایجاد بک لینک برای سایت خود می کنید و کاربران با وبسایت شما آشنا می شوند و گوگل متوجه اهمیت سایت شما می شود.

2-محتوای با کیفیت از بهترین راه افزایش سئو سایت

محتوایی از نظر گوگل با کیفیت است که برای کاربر نوشته شده باشد نه برای موتورهای جستجو! الگوریتم ها به سادگی متوجه می شوند که شما سایت خود را برای کاربر آماده کرده اید و یا صرفا برای موتورهای جستجو.

استفاده بیش از اندازه کلمات کلیدی، نامرتبط بودن عنوان با متن، مقاله های خیلی طولانی نشان می دهد که شما به مخاطب خود توجهی ندارید.

3-استفاده از شبکه های اجتماعی 

نوشته و یا ویدئوی خود را در شبکه های اجتماعی معتبر مثل youtube ،facebook ،instagram ،aparat و …به اشتراک بزارید. این شبکه ها علاوه بر داشتن کاربران بسیار زیادی که دارند و به شما کمک میکنند تا سریع تر دیده شوید، اعتبار بالایی هم نزد گوگل دارند و این یکی بهترین راه افزایش سئو سایت شما می تواند بسیار موثر باشد. هم چنین کاربران زیادی را می توانید با کسب و کار خود آشنا کنید.

4- استفاده از کلمات کلیدی در عنوان

قبل از نوشتن هرمقاله و یا تولید ویدئو و پادکست باید هدفتان را مشخص کنید.هدف شما همان کلمه ی کلیدی است که با استفاده از ابزارهای مختلفی مثل keywordtool.io ، google trends و… پیدا می کنید. از کلمه ی کلیدی در عنوان مقاله یا در عنوان ویدئو خود حتما استفاده کنید تا خزنده های گوگل راحت تر متوجه هدف شما شوند. از به کاربردن عناوین تکراری خودداری کنید.هر صفحه،یک عنوان مجزا داشته باشد این نیز یکی از بهترین راه افزایش سئو سایت در سال 1400 است.

5-رعایت اصول نگارشی برای افزایش سئو سایت

صحیح بنویسید. متن و نوشته ی خود را قبل از انتشار چندین بار با دقت بخوانید و غلط های نوشتاری آن را اصلاح کنید.

در هر خط حداکثر از 21کاراکتر استفاده کنید و هر پاراگراف حداکثر 65 کاراکتر باشد تا نوشته ی شما برای کاربر خوانا باشد.

6-کپی کردن ممنوع! 

خزنده های گوگل اصلا دوست ندارند متن و محتوای سایت های دیگر را در سایت شما ببینند،تخلف بزرگی است.

این کار باعث کاهش شدید رتبه ی سایت شما می شود.خودتان دست به قلم شوید و با توجه به هدف کسب  کارتان استراتژی محتوا و کلمات کلیدی ایجاد کنید و شروع به تولید محتوا متنی یا تصویری کنید .

کپی کردن ممنوع

کپی کردن ممنوع!

7- ایجاد بک لینک یکی بهترین راه افزایش سئو سایت

مهم ترین و یکی بهترین راه افزایش سئو سایت، ایجاد بک لینک است. وقتی چندین سایت به وبسایت شما پیوند می دهند گوگل متوجه ارزش و اعتبار سایت شما می شود، پس شما را سریع تر به کاربران خود در نتایج جستجو نشان می دهد.

برای این کار باید برنامه ریزی و هزینه کنید.از وبسایت هایی که حوزه ی فعالیت یکسانی دارید بخواهید که محتوای شما را به اشتراک بگذارند. حتما این کار را انجام دهید چون بک لینک مهم ترین راه افزایش سئو است.

8-ایجاد دسته بندی صحیح :

کاربر خود را در سایت سردرگم نکنید. با ایجاد دسته بندی صحیح در نوار منو و یا ساید بار مطالب دیگر را به او نشان دهید.

در انتهای مقاله ها و یا ویدئو هایتان، مطالب مرتبط با آن موضوع را قرار دهید تا کاربر مدت زمان بیشتری را در سایت شما سپری کند. هرچقدر کاربر بیشتر در سایت شما بماند برای افزایش و بهبود سئو سایت شما بهتر خواهد بود.

9-قابلیت اشتراک گذاری را در شبکه های اجتماعی فعال کنید:

یکی از روش های افزایش سئو سایت، اجازه دادن به کاربر برای اشتراک گذاری مطالبی است که از آنها لذت برده است. لینک های اشتراک گذاری را در آخر مطالب سایت خود قرار دهید. از لینک شبکه های اجتماعی پرمخاطب استفاده کنید. اگر مطالب شما در شبکه های اجتماعی پربازدید دست به دست شود ارزش صفحه و سایت شما به مرور زمان بالاتر می رود.

10-نقشه ی سایت خود را ایجاد کنید:

بهترین و ارزان ترین راه برای آنالیز سایت و ایجاد استراتژی برای افزایش سئو سایت، استفاده از ابزارهای گوگل مثل گوگل آنالیز و گوپل سرچ کنسول است.

برای راه اندازی آنها نیاز به ایجاد و بارگذاری نقشه سایت دارید.

با وارد کردن url سایت در وبسایت XML-sitemaps.com می توانید فایل نقشه ی سایت خود را دریافت کنید و آن را در گوگل سرچ کنسول بارگذاری کنید.

این کار علاوه براینکه اجازه استفاده از ابزار آنالیز را به شما می دهد، موجب می شود تا خزنده ها راحت تر و سریع تر به سایت شما دسترسی داشته باشند.

به صورت کلی این 10 مرحله قطعا به تنهایی نمی تواند باعث افزایش سئو سایت شما شوند. حتما باید تمام موارد را درکنار هم انجام دهید و هم چنین علاوه بر این پیشنهادات، نکات دیگری هم وجود دارد که شما باید برای رسیدن به رتبه ی یک گوگل آنها را رعایت کنید.

8 روش افزایش سئو که در سال 2021 ادامه خواهد داشت

راه های افزایش سئو سایت را بشناس و برای افزایش سئو سایتت همین امروز شروع کن! همه می دانند که سئو یک صنعت سریع و بزرگ است. گوگل به طور مستمر فناوری های جدیدی را معرفی می کند و فناوری های قدیمی را برای بهبود کیفیت نتایج جستجو به روز می کند.

در گذشته، برخی از این به روز رسانی ها بازی سئو را به طور کلی تغییر دادند. اما در سال 2021 بعید است همه چیز تغییر کند، به نظر میرسد این 8 روش افزایش سئو سایت هم چنان مهم خواهد بود و گوگل به جای تعریف مجدد از فضای جستجو به بهبود آن ادامه خواهد داد.

8 روش افزایش سئو سایت را به خاطر بسپارید.

 1. جستجو با کلیک صفر همچنان افزایش خواهد یافت
 2. جستجوی صوتی به محبوبیت خود ادامه می دهد
 3. ارائه یک تجربه کاربری خوب بسیار مهم تر خواهد بود
 4. ریسپانسیو بودن سایت برای همه مهم خواهد بود
 5. Google در شناسایی E-AT بهتر خواهد شد
 6. Google Discover ترافیک بیشتری ایجاد خواهد کرد
 7. جستجوی تصویری طرفدار بیشتری پیدا خواهند کرد.
 8. تصمیم و نیاز کاربر برای جستجو جایگاه بسیار بالاتری خواهد داشت.
 9. جستجو با کلیک صفر همچنان افزایش می یابد

بین سالهای 2016 و 2019 تعداد جستجوهای کلیک صفر از 43.9٪ به 49٪ رسیده است که این موضوع اصلا تعجب آور نیست، زیرا SERP برای گوگل اهمیت زیادی دارد. کاربر بلافاصله پس از جستجوی سوال خود جواب را میگیرد و نیازی به کلیک بر روی نتایج نمایش داده شده نیست. در آینده، جستجوهای کلیک صفر فقط با رشد نمودار دانش افزایش می یابد و الگوریتم های Google در گرفتن پاسخ از صفحات وب برای قطعه های برجسته بهتر می شوند.

1. برای افزایش کلیک صفر چه باید کرد؟

هیچ کاری از عهده شما بر نمی آید! شما برای این جستجوها کاری نمی توانید انجام دهید و گوگل با توجه به میزان سرچ بالای آن کلمه، درصد جستجوهای کلیک صفر را تغییر می دهد، اما باید آنها را در جریان تحقیقات کلمات کلیدی در ذهن داشته باشید تا به افزایش سئو سایت خود کمک کنید. اگر یک کلمه کلیدی در نظر دارید و بیشتر جستجو ها هیچ کلیک نمی کنند، ممکن است بهترین هدف نباشد.

به عنوان مثال، اگر توزیع کلیک را برای “سئو چیست؟ ” در keywordtool io بررسی کنیم، به طور حدودی 71٪ از جستجوها بدون کلیک می باشد. این درصد به این خاطر است که گوگل در SERP به سوال کاربر پاسخ کامل داده است.

اکنون به ” تغییر نکردن فونت های قالب ” نگاه کنید، فقط 26٪ از جستجوهای این کلمه هیچ کلیکی ندارند.

در این حالت، اگرچه Google تلاش می کند با یک پاسخ کوتاه ویژه به این سوال پاسخ دهد، اما بیشتر کاربران ممکن است برای جستجوی بیشتر در مورد این موضوع و یا تصاویر و جزئیات کلیک کنند.

آیا این بدان معنی است که هدف قرار دادن اولین کلمه کلیدی کاملاً بی معنی است و در افزایش سئو سایت تاثیری نخواهد داشت؟

خیر، کلیک صفر به معنای فرصت صفر نیست و برعکس شما می توانید از این کلمات در راستای تولید محتوای بهتر و افزایش سئو سایت خود استفاده کنید. مانند:

 1. افزایش آگاهی از برند، زیرا نام دامنه و fav icon شما در SERP نشان داده می شود.
 2. درک کاربر از برند بهبود یافته است. اگر Google به طور مداوم پاسخ های مفید و مرتبط را از صفحات سایت شما بگیرد، برند شما برای کاربران محبوب می شود.
 3. رسیدن به افراد بیشتر. همه چیز دریافت ترافیک بیشتر نیست. اگر برای یک شرکت کوچک دارید و یا سایتی برای سرگرمی دارید، ورود کاربران بیشتر برای افزایش سئو سایت شما خیلی ارزشمند است.

 2. جستجوی صوتی به محبوبیت خود ادامه خواهد داد.

در سال 2019 ، Adobe دریافت که 48٪ کاربران از صدا برای جستجوی کلی وب استفاده می کنند.

این درصد قطعا تا سال 2022 به 55 درصد می رسد و بیشتر این سهم رو کاربران آمریکا خواهند داشت.

از آن جا که افراد، جستجوهای صوتی را با زبان عامیانه انجام می دهند و به نتیجه می رسند می توان گفت دلیل افزایش محبوبیت آن تا حدودی به این موضوع بستگی دارد. گوگل در فناوری هایی مانند RankBrain ، BERT و نمودار دانش، سرمایه گذاری می کند و برای خزنده های آن این موضوع حائز اهمیت است.

این فناوری ها پیچیده هستند، اما نسخه کوتاه آن:

 • RankBrain و BERT به درک بهتر معنای جستجوگرها کمک می کنند.
 • نمودار دانش به درک روابط بین افراد ، مکان ها و چیزها کمک می کند.

در این مورد چه باید کرد؟

اگرچه فناوری هایی مانند RankBrain ، BERT و نمودار دانش به جستجوی صوتی کمک می کنند، اما هیچ راهی برای “بهینه سازی” مستقیم سایت برای آنها وجود ندارد.

اما چند روش ساده برای بهینه سازی برای جستجوی صوتی وجود دارد :

اطمینان حاصل کنید که سرعت بارگیری صفحه شما بالا است. نتایج جستجوی صوتی به 52٪ سرعت بیشتر برای بارگیری نیاز دارند. باید بدانید که سرعت سایت یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای افزایش سئو سایت و جستجوی ارگانیک کاربران است.

بک لینک بیشتری دریافت کنید. بک لینک ها به رتبه بندی کمک می کنند و طبق این مطالعه، Google به احتمال زیاد نتایج جستجوی صوتی را از صفحات، با رتبه ی بالا نمایش می دهد.

قرار دادن تیتر و نشانه گذاری محتوا را اضافه کنید. این امر در صورت بهینه سازی انواع خاصی از محتوا مانند صفحات با دستور العمل، بسیار مهم است.

میانگین نتیجه جستجوی صوتی 29 کلمه است. این تعداد را در خاطر داشته باشید و به سوالات کاربران پاسخ کامل و دقیق دهید. اگر پاسخ شما کافی نباشد در نتایج گوگل جایی نخواهید داشت.

برای پیدا کردن سوالات کاربران از ابزار های جستجو و نتایج گوگل استفاده کنید.

3. ارائه یک تجربه کاربری خوب بسیار مهم تر خواهد شد

Google می خواهد محتوایی را که تجربه کاربری مثبتی را در اختیار شما قرار می دهد رتبه بندی کند. آن ها در مورد چگونگی جستجو در صفحه خود چنین می گویند:

Google قبلاً از سیگنال هایی مانند HTTPS، تبلیغات و سازگاری با موبایل برای این کار استفاده کرده است، اما در ماه مه سال جدید ، Core Web Vital به این ترکیب اضافه خواهد شد.

در این مورد چه باید کرد؟

Google برای تعیین اینکه آیا صفحه شما از ارزیابی Core Web Vital عبور می کند، از سه معیار استفاده خواهد کرد:

Large Contentful Paint ( LCP) بزرگترین عنصر بالای صفحه تا چه اندازه سریع بارگیری می شود. باید 2.5 یا کمتر باشد.

زمان ماندن ورودی اول کاربر ( FID) چه مدت طول می کشد تا صفحه شما پس از تعامل کاربر با آن پاسخ دهد.

Cumulative Layout Shift ( CLS) چقدر المانها هنگام بارگیری حرکت می کنند. باید 1/0 یا کمتر باشد.

برای بررسی این معیارها برای هر صفحه، از Pagespeed Insights استفاده کنید.

برای دیدن همه صفحات وب سایت خود که نیاز به بهبود دارند، از گزارش Core Web Vital در Google Search Console استفاده کنید .

4. ریسپانسیو بودن برای همه مهم خواهد بود

ریسپانسیو بودن از مدت ها قبل برای افزایش سئو سایت مهم بوده است. گوگل در سال 2015 رسماً آن را به عنوان عامل رتبه بندی در نظر گرفت و در ژانویه 2019 به نمایه سازی موبایل برای وب سایت های جدید روی آورد.

Google نمایه سازی همراه اول را زمانی تعریف می کند که “از محتوای نسخه موبایل برای نمایه سازی و رتبه بندی استفاده می کند.” در حال حاضر ، 70 درصد سایت ها از قبل در نمایه سازی تلفن همراه اول قرار دارند و گوگل قصد دارد سایت های باقی مانده را قبل از مارس 2021 تغییر دهد.

در این مورد چه باید کرد؟

ابتدا بررسی کنید که آیا Google سایت شما را به نمایه سازی موبایل تغییر داده است یا خیر. این کار را می توانید در Google Search Console انجام دهید. فقط به Settings > Indexing Crawler بروید.

اگر «Google Smartphone» را مشاهده کنید، Google قبلاً سایت شما را تغییر داده است.

اگر سوئیچ هنوز اتفاق نیفتاده است، مطمئن شوید که آماده هستید.

اگر سایت شما پاسخگو باشد، معمولاً کارهای زیادی وجود ندارد. با این حال، اگر یک وب سایت پیچیده دارید، باید اطمینان حاصل کنید که هیچ اختلاف مهمی بین دسک تاپ و سایت موبایل شما وجود ندارد. برای انجام این کار، وب سایت خود را با استفاده از عامل کاربر دسک تاپ با استفاده از Site Audit در Ahrefs Webmaster Tools جستجو کرده و سپس این کار را با یک عامل کاربری موبایل تکرار کنید. تفاوت بین این دو خزنده را به عنوان “تغییرات” مشاهده خواهید کرد.

همچنین باید قوانین جایگزین را در robots.txt ، مسائل مربوط به سرعت صفحه و ناوبری مداوم و پیوند داخلی بررسی کنید.

5. Google در شناسایی E-AT بهتر خواهد شد

E ‑ A ‑ T مخفف تخصص ، معتبر بودن و قابل اعتماد بودن است. Google در راهنماهای جستجوی کیفیت کیفیت خود (SQRGs) درباره این موضوع بسیار صحبت می کند، سندی که توسط ارزیابی کنندگان کیفیت جستجوی انسانی برای ارزیابی کیفیت نتایج Google استفاده می شود.

علی رغم آنچه بسیاری از مردم معتقدند ، E-AT یک عامل رتبه بندی مستقیم نیست .

این چیزی شبیه به این است:

 1. ارزیابی کنندگان کیفیت جستجوی انسانی به طور دوره ای E-AT نتایج جستجو را ارزیابی می کنند.
 2. Google از بازخورد آن ها برای شناسایی سیگنال های ملموس منطبق با E-AT استفاده می کند.
 3. گوگل الگوریتم های جستجوی خود را بر این اساس تغییر می دهد.

معاون جستجوی گوگل، بن گومس ، بهترین اظهار نظر را می کند:

شما می توانید دستورالعمل های رأی دهنده [که به شدت در مورد E-AT صحبت می کنند] را همانطور که می خواهیم الگوریتم جستجو در آن قرار گیرد، مشاهده کنید. آنها به شما نمی گویند که الگوریتم چگونه نتایج را رتبه بندی می کند، اما اساساً نشان می دهد که الگوریتم باید چه کاری انجام دهد.

بن گومس، معاون جستجوی گوگل در این مورد می گوید که چه باید کرد E ‑ AT چیز جدیدی نیست. مدتی است که متخصصان سئو درباره اهمیت آن جستجو می کنند. بهبود و نمایش E-AT ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما چند کار ملموس وجود دارد که می توانید انجام دهید:

مطالب خود را مرتباً به روز کنید. SQRG های گوگل در مورد این موضوع در چارچوب توصیه های پزشکی صحبت می کنند، اما احتمالاً در مورد موضوعات دیگر نیز صدق می کند و در افزایش سئو سایت شما موثر خواهد بود.

مطالب خود را دقیق بررسی کنید. Google در مورد اهمیت دقیق بودن واقعیت در زمینه مباحث علمی صحبت می کند. اما دوباره، احتمالاً برای موضوعات دیگر مهم است. حداقل پیوند به منابع معتبر برای بازدیدکنندگان مفید است.

به آنچه می دانید پایبند باشید. هیچ کس نمی تواند در همه چیز متخصص باشد.

بررسی های بیشتری دریافت کنید گوگل در مورد رتبه بندی پایین صحبت می کند که گواهی بر شهرت منفی است.

پیوندهای بیشتری دریافت کنید. گری ایلیس از گوگل یک بار گفت که E-AT عمدتا بر اساس پیوندهای سایت های معتبر است.

6. Google Discover ترافیک بیشتری ایجاد می کند

Google Discover یک خبرمایه شخصی موبایل است که محتوایی را درباره مواردی که به شما علاقه مند هستند به نمایش می گذارد. این کار را با استفاده از داده های فعالیت محصولات Google (جستجو ، YouTube و غیره) ، داده های موقعیت مکانی و موضوعاتی که دنبال می کنید انجام می دهد.

هیچ کس به طور دقیق نمی داند که چه تعداد از افراد در سال 2021 از Discover استفاده می کنند ، اما Google رسماً 800 میلیون کاربر را در سال 2018 اعلام کرد – بنابراین احتمالاً اکنون بسیار بالاتر است.

در حقیقت ، Discover در نیمه دوم سال 2020 بیش از دو برابر بیشتر از نیمه اول به وبلاگ ما مراجعه کرد.

در این مورد چه باید کرد تا زمانی که در تلاش برای جستجوگرها نباشید ، احتمالاً ارزش صرف زمان زیاد برای جستجوی کلیک از Google Discover را ندارد. اما چند کار ساده وجود دارد که می توانید انجام دهید تا شانس خود را برای نمایش بهتر کنید.

با خط مشی های محتوایDiscover آشنا شوید . تا زمانی که محتوای شما نمایه نشده و از این شرایط برخوردار نباشد ، در Google Discover نشان داده نمی شود.

یک وب سایت سریع و مناسب برای موبایل داشته باشید.Discover یک خبرمایه فقط برای تلفن همراه است ، بنابراین تجربه کاربر تلفن همراه مهم است.

از عناوین جذاب استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که مطالب خود را به طور دقیق توصیف کنید. کلیک نکنید مطالب مربوط به موضوعات محبوب را منتشر کنید.یا همیشه سبز یا ترند. تصاویر بزرگ و جذاب را وارد کنید.Google یکی از این موارد را در فید Discover نشان می دهد.

E-AT را نشان دهید. Google بطور خاص در متن Discover اینجا صحبت می کند .

7. جستجوی تصویر حتی بیشتر پتانسیل می یابد.

همه می دانند که رتبه بندی در تصاویر Google می تواند ترافیک را به سمت شما سوق دهد. در واقع، ما بیش از دریافت 16K بازدیدکننده داشته است از جستجوی تصویر در سه ماه گذشته است.

اما جستجوی تصویر به طور مداوم در حال پیشرفت است و همانطور که انجام می شود ، پتانسیل آن نیز پیشرفت می کند.

به عنوان مثال ، Google Lens را در نظر بگیرید. Google Lens که در سال 2017 معرفی شد ، امکان “جستجوی آنچه می بینید” را ممکن می کند. کافی است دوربین تلفن هوشمند خود را نشان دهید و Google به دنبال تصاویر و محصولات مشابه خواهد بود.

در این مورد چه باید کرد بهترین روش افزایش سئو سایت تصویر در واقع تغییر نکرده اند ، اما با تکامل جستجوی تصاویر و افزایش استفاده از آنها از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند.

به عنوان مثال ، نتایج جستجو در Google Lens تصاویر هستند. اگر کسی تلفن هوشمند خود را به محصولی که می فروشید نشان دهد ، ممکن است تصاویر از صفحه محصول شما در نتایج نشان داده شود. اگر آنها تصمیم بگیرند که بخواهند آن را بخرند ، تنها کاری که باید انجام دهند این است که کلیک کنند.

Google همچنین اغلب در جستجوی منظم تصویر ، تصاویر را از صفحات محصول بیرون می کشد – حتی برای جستجوی اطلاعاتی.

به عنوان مثال ، “لباس عروس با دامن قابل جدا شدن” را جستجو کنید. با توجه به اینکه یک بسته تصویری در بالای SERP وجود دارد ، و صفحات بالا همه لیست ها هستند ، مشخص است که این در درجه اول یک جستجوی اطلاعاتی است که جستجوگران الهام می خواهند.

با این وجود ، اگر روی نتایج تصویر کلیک کنید ، تصاویر زیادی از صفحات محصول مشاهده خواهید کرد.

این صفحات می توانند با استفاده از بهترین روشهای SEO تصویری مانند نام پرونده های توصیفی ، متن alt و نشانه گذاری طرح محصول، در جستجوی تصویر برای چنین جستجوهایی رتبه بندی کنند.

8. قصد جستجو همچنان شاه خواهد بود

قصد جستجو به دلیل جستجوی اشاره دارد. آیا افراد به دنبال خرید چیزی ، یادگیری چیزی یا یافتن وب سایت خاصی هستند؟

به عنوان مثال، شخصی که “خرید آیفون 12” را در Google تایپ می کند در حالت خرید است ، در حالی که شخصی که “نحوه تنظیم مجدد آیفون” را تایپ می کند در حالت یادگیری است.

گوگل توصیف درک نمایش داده شد در پشت هدف به عنوان یک “جنبه مهم از جستجو” و همچنان به سرمایه گذاری سنگینی در فن آوری به کمک با این مثل RankBrain، برت ، و نمودار دانش. ما قبلاً این موارد را در بخش جستجوی گفتاری بیان کردیم، اما به جستجوی منظم نیز کمک می کنند.

در این مورد چه باید کرد اطمینان حاصل کنید که محتوای شما با هدف جستجو همسو است. در انجام این کار کوتاهی می کنید و احتمالاً رتبه شما صفر است. اگر شما یک خواننده به طور منظم از وبلاگ هستید، شما می دانید که ما کوبیدن شده این گونگ در حالی که برای در حال حاضر چون واقعا که مهم است.

نتایج جستجوی Google بهترین پروکسی برای هدف جستجو است.

به عنوان مثال ، تمام نتایج مربوط به “beats solo 3” صفحات محصول هستند. برای “بهترین هدفون” ، نتایج ارسال شده در وبلاگ است.

از این نتایج جستجو مشخص است که جستجوی محتوا به دنبال چه نوع محتوایی است ، اما هدف تطبیق جستجو بیشتر از متناسب با نوع محتوا است. همچنین باید محتوای خود را با قالب و زاویه ای که جستجوگران انتظار دارند تنظیم کنید.

در راهنمای کامل ما برای جستجوی هدف بیشتر بیاموزید .

جمع بندی

دانستن اینکه بهترین راه افزایش سئو سایت چیست به شما کمک می کند تا تصویر بزرگ را درک کرده و برای بلند مدت و کوتاه مدت بهینه شوید.

مقاله های دیگر سئوکوک را در مورد بهینه سازی سایت بخوانید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×